CommunityCenterController :: index
Request
GET Parameters
None
POST Parameters
None
Uploaded Files
None
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _access_control_attributes | null |
| _controller | "App\Controller\CommunityCenterController::index" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _redirected | true |
| _route | "community_center_index" |
| _route_params | [] |
| _stopwatch_token | "d61d9a" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "fr-FR,fr;q=0.9,en-US;q=0.8,en;q=0.7" |
| connection | "keep-alive" |
| cookie | "axeptio_cookies={%22$$token%22:%22TS1X22vR2OkAz173F2MSfHMVXe%22%2C%22$$date%22:%222026-04-03T11:37:04.163Z%22%2C%22$$cookiesVersion%22:{}%2C%22$$completed%22:false}; axeptio_authorized_vendors=%2C%2C; axeptio_all_vendors=%2C%2C; _gcl_au=1.1.638702834.1775216224; _ga=GA1.1.572986792.1775216224; _fbp=fb.1.1775216224569.43086240895379837; _tt_enable_cookie=1; _ttp=01KN9J3Y154C7B77YWV3XZFTPZ_.tt.1; ttcsid_CFDSQ53C77U110MK6HU0=1775216228393::0RyuB6XyuVnKqySzyL75.1.1775218212685.1; ttcsid=1775216228394::CBW8_0CzVb_jfExF63k9.1.1775218212685.0::1.1983314.1984072::153011.3.1172.5412::1991308.321.0; _ga_3T65VES834=GS2.1.s1775216224$o1$g1$t1775218366$j59$l0$h0; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22c46311%22%2C%22route%22%3A%22community_center_index%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fsynergie_family_website%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A110%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| host | "qa.synergiefamily.com" |
| sec-ch-ua | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Google Chrome";v="146"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?0" |
| sec-ch-ua-platform | ""Windows"" |
| sec-fetch-dest | "document" |
| sec-fetch-mode | "navigate" |
| sec-fetch-site | "none" |
| sec-fetch-user | "?1" |
| upgrade-insecure-requests | "1" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/146.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Fri, 03 Apr 2026 12:12:50 GMT" |
| x-debug-token | "bf1318" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| _fbp | "fb.1.1775216224569.43086240895379837" |
| _ga | "GA1.1.572986792.1775216224" |
| _ga_3T65VES834 | "GS2.1.s1775216224$o1$g1$t1775218366$j59$l0$h0" |
| _gcl_au | "1.1.638702834.1775216224" |
| _tt_enable_cookie | "1" |
| _ttp | "01KN9J3Y154C7B77YWV3XZFTPZ_.tt.1" |
| axeptio_all_vendors | ",," |
| axeptio_authorized_vendors | ",," |
| axeptio_cookies | "{"$$token":"TS1X22vR2OkAz173F2MSfHMVXe","$$date":"2026-04-03T11:37:04.163Z","$$cookiesVersion":{},"$$completed":false}" |
| sf_redirect | "{"token":"c46311","route":"community_center_index","method":"GET","controller":{"class":"Symfony\\Bundle\\FrameworkBundle\\Controller\\RedirectController","method":"urlRedirectAction","file":"\/var\/www\/synergie_family_website\/vendor\/symfony\/framework-bundle\/Controller\/RedirectController.php","line":110},"status_code":301,"status_text":"Moved Permanently"}" |
| ttcsid | "1775216228394::CBW8_0CzVb_jfExF63k9.1.1775218212685.0::1.1983314.1984072::153011.3.1172.5412::1991308.321.0" |
| ttcsid_CFDSQ53C77U110MK6HU0 | "1775216228393::0RyuB6XyuVnKqySzyL75.1.1775218212685.1" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| AKISMET_KEY | "" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "66ba1b0eb7ddfbaba86e6fd0f269a4c1" |
| BREVO_API_KEY | "" |
| BREVO_TEMPLATE_STAY_SUCCESS | "174" |
| DATABASE_URL | "mysql://qa_synergie_user:hS6i9{h@$6U6XHf(@127.0.0.1:3306/qa_synergie_family?serverVersion=mariadb-10.11.14" |
| EMAIL_CONTACT_AURA | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_CONTACT_GE | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_CONTACT_IDF | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_CONTACT_REU | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_DIRECTION | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_FROM | "notifications@qa.synergiefamily.com" |
| EMAIL_MARKET | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_NOTIF_STAY_1 | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_NOTIF_STAY_2 | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_NOTIF_STAY_3 | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_TAX_1 | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_TAX_2 | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_TAX_3 | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| EMAIL_TO | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| ERROR_NOTIFICATION_EMAIL | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| ERROR_NOTIFICATION_FROM | "noreply@qa.synergiefamily.com" |
| JOB_BOARD_LINK_BAND | "3zii9QC" |
| JOB_BOARD_LINK_BOTTOM | "3G0w69U" |
| JOB_BOARD_LINK_HEADER | "3M0rKD9" |
| MAILER_DSN | "brevo+api://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@default" |
| MARKET_CSE_1 | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| MARKET_CSE_2 | "testsfwebsite@yopmail.com" |
| SERBACANE_API_DATE | "AQ5nKeE4T2K0CMRUWnwjZQ" |
| SERBACANE_API_ID | "" |
| SERBACANE_API_KEY | "" |
| SERBACANE_API_LIST_ID | "" |
| STRIPE_KEY | "" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/synergie_family_website/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/synergie_family_website/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "fr-FR,fr;q=0.9,en-US;q=0.8,en;q=0.7" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "axeptio_cookies={%22$$token%22:%22TS1X22vR2OkAz173F2MSfHMVXe%22%2C%22$$date%22:%222026-04-03T11:37:04.163Z%22%2C%22$$cookiesVersion%22:{}%2C%22$$completed%22:false}; axeptio_authorized_vendors=%2C%2C; axeptio_all_vendors=%2C%2C; _gcl_au=1.1.638702834.1775216224; _ga=GA1.1.572986792.1775216224; _fbp=fb.1.1775216224569.43086240895379837; _tt_enable_cookie=1; _ttp=01KN9J3Y154C7B77YWV3XZFTPZ_.tt.1; ttcsid_CFDSQ53C77U110MK6HU0=1775216228393::0RyuB6XyuVnKqySzyL75.1.1775218212685.1; ttcsid=1775216228394::CBW8_0CzVb_jfExF63k9.1.1775218212685.0::1.1983314.1984072::153011.3.1172.5412::1991308.321.0; _ga_3T65VES834=GS2.1.s1775216224$o1$g1$t1775218366$j59$l0$h0; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22c46311%22%2C%22route%22%3A%22community_center_index%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fsynergie_family_website%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A110%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| HTTP_HOST | "qa.synergiefamily.com" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Google Chrome";v="146"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?0" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""Windows"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "document" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "navigate" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "none" |
| HTTP_SEC_FETCH_USER | "?1" |
| HTTP_UPGRADE_INSECURE_REQUESTS | "1" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/146.0.0.0 Safari/537.36" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "qa.synergiefamily.com" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/centres-sociaux" |
| REMOTE_ADDR | "37.65.142.39" |
| REMOTE_PORT | "43361" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1775218369 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775218369.964 |
| REQUEST_URI | "/centres-sociaux" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/synergie_family_website/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "51.210.102.59" |
| SERVER_ADMIN | "michael.genoux@synergiefamily.com" |
| SERVER_NAME | "qa.synergiefamily.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.66 (Debian) Server at qa.synergiefamily.com Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.66 (Debian)" |
| SSL_TLS_SNI | "qa.synergiefamily.com" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,EMAIL_FROM,EMAIL_TO,EMAIL_CONTACT_IDF,EMAIL_CONTACT_AURA,EMAIL_CONTACT_GE,EMAIL_CONTACT_REU,MARKET_CSE_1,MARKET_CSE_2,EMAIL_NOTIF_STAY_1,EMAIL_NOTIF_STAY_2,EMAIL_NOTIF_STAY_3,EMAIL_MARKET,EMAIL_DIRECTION,SERBACANE_API_ID,SERBACANE_API_KEY,SERBACANE_API_LIST_ID,SERBACANE_API_DATE,JOB_BOARD_LINK_HEADER,JOB_BOARD_LINK_BAND,JOB_BOARD_LINK_BOTTOM,EMAIL_TAX_1,EMAIL_TAX_2,EMAIL_TAX_3,AKISMET_KEY,MAILER_DSN,STRIPE_KEY,BREVO_API_KEY,BREVO_TEMPLATE_STAY_SUCCESS,ERROR_NOTIFICATION_EMAIL,ERROR_NOTIFICATION_FROM" |